Baltic Ports Conference 2016
Eventy

Ćwierć wieku współpracy i rozwoju  • Klient: Baltic Ports Organization
  • Data: 8-9 września 2016
  • Typ projektu: Eventy
Zobacz stronę

W dniach 8-9 września 2016, członkowie i goście Organizacji Portów Bałtyckich (BPO) spotkali się podczas Konferencji Portów Bałtyckich 2016 w Helsinkach, aby świętować 25 rocznicę BPO oraz omówić rolę regionu Morza Bałtyckiego jako wzoru dla czystego transportu morskiego.

Tematyka konferencji obracała się wokół zagadnień związanych ze sprzyjającymi środowisku rozwiązaniami dla portów, obniżeniem emisji gazów przez właścicieli linii żeglugowych oraz regulacjami środowiskowymi na Bałtyku.

Wśród istotnych punktów dyskusji znalazło się wzmocnienie kooperacji w regionie Bałtyckim. Uczestnicy przyjrzeli się również stanowi gospodarki i handlu w strefie Morza Bałtyckiego, a także rynkom portów i transportu morskiego.

Poruszone zostały też zagadnienia związane z portami rozwijającymi się oraz przepisami portowymi.

Rok 2016 był dla BPO rokiem jubileuszowym. 25 lat istnienia organizacji napełniło jej członków nie tylko radością ale również uczuciem gotowości do stawienia czoła nadchodzącym wyzwaniom.

Gala, która zakończyła pierwszy dzień wydarzenia, z pewnością na stałe zagości w pamięci uczestników.

Ten wyjątkowy wieczór, spędzony w gronie przyjaciół, podkreślił to co wyróżnia BPO na tle podobnych organizacji ? poczucie koleżeństwa oraz jedności.